Vonkajšie žalúzie sú v súčasnosti najpoužívanejším exteriérovým tieniacím prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen k zatieneniu okien moderných rodinných domou, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálne zatienenie použijeme lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie ovládanie elektropohonom, ktoré zaručuje dlhšiu životnosť a umožňuje napojenie rôznych druhov ovládacej automatiky (veterné, slnečné, tepelné, časové čidla a ovládače). Súčasťou dodávky môžu byť i horné krycie plechy.

Vonkajšia žalúzia Z 90

Z 90Vonkajšia hliníková žalúzia Z 90 patrí medzi najpoužívanejšie exteriérové tieniace prvky. Umožňuje plynulú reguláciu slnečného svetla  a zároveň zabezpečuje klimatickú pohodu v interiéri tým, že zachytáva lúče ešte pred dopadom na presklené plochy.

z_90_tech_obr

Farebné prevedenia lamiel:

Vonkajšia žalúzia C 80

C 80Vonkajšia hliníková žalúzia C 80 sa vyznačuje elegantným vzhľadom, vhodným do väčšiny exteriérov. Zachytáva slnečné lúče pred dopadom na sklené plochy, čim výrazne ovplyvňuje klímu v interiéri. Naklápaním lamiel sa dá plynule regulovať intenzita prechádzajúceho slnečného žiarenia.


c_80_tech_obr

 Farebné prevedenia lamiel:

Vonkajšia žalúzia C 50

C 50Vonkajšia žalúzia Ext 50 je určená pre exteriérové tienenie menších plôch.

Po bokoch sú lamely fixované bočným vodiacim lankom, čím sa minimalizuje pohyb lamiel vo vetre. Vďaka šírke lamely 50 mm je možné umiestniť žalúziu aj v interiéri, kde pôsobí ako štýlový  dizajnérsky doplnok.ext_50_tech_obr

Farebné prevedenia lamiel: